Fotorelacja z IV Piekarskiej Nocy Spadających Gwiazd!
+ 100% -

Aktualności, GalerieKomentarze są wyłączone

Wczoraj, 12 sierpnia, odbyła się IV Piekarska Noc Spadających Gwiazd. Już po raz kolejny, mieszkańcy naszego miasta mogli spotkać się pod Kopcem Wyzwolenia, by wspólnie obserwować niezwykły rój perseidów.

Na uczestników wieczornego wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji. Pierwszą z nich był wykład Bartosza Wojczyńskiego – młodego piekarzanina, miłośnika astronomii. Podczas swojego multimedialnego wystąpienia opowiedział on o tajnikach  fotografii astronomicznej, zaprezentował swe liczne zdjęcia oraz zdradził przyszłe plany związane z astronomią i podróżami. Udostępnił on również swój teleskop, dzięki czemu przybyli mogli podziwiać gwiazdy niczym prawdziwi astronomowie.

Kolejną niesamowitą atrakcją wczorajszego wieczoru był Fire Show, czyli pokaz taneczny z wykorzystaniem ognia. Płonące obręcze, czy strzelające iskrami gitary to jedynie nieliczne z elementów, które podziwiać mogliśmy podczas tego niezwykłego przedstawienia. Pomimo, iż wieczór był chłodny, “ognisty występ” rozgrzał atmosferę do czerwoności!

Organizatorzy wydarzenia nie zapomnieli również o jego najmłodszych uczestnikach. Specjalnie dla nich przygotowany został konkurs wiedzy o planetach, gwiazdach i otaczającym nas wszechświecie. Na wszystkie dzieci, które poprawnie odpowiedziały na zadawane pytania, czekało mnóstwo nagród i gadżetów. Dodatkowo, wszyscy uczestnicy Piekarskiej Nocy Spadających Gwiazd mogli odbyć bezpłatną lekcję astronomii w naszym mobilnym planetarium, a także skorzystać ze strefy gastronomicznej zlokalizowanej pod Kopcem.

Inicjatorem tego wydarzenia była piekarska radna Natalia Ciupińska-Szoska.

Wszystkich serdecznie zachęcamy do obejrzenia galerii z wczorajszego wydarzenia!