Kolarze opanowali Piekary Śląskie
+ 100% -

Aktualności, Komentarze są wyłączone

W sobotę 19 września kolarze opanowali Piekary Śląskie. Wszystko to za sprawą organizowanego pod Kopcem Wyzwolenia przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wyścigu rowerowego Tour de Piekary. Na starcie stawiło się 253 miłośników dwóch kółek.

Trasa rywalizacji przebiegała na pętli której początek i koniec usytuowany był pod Kopcem Wyzwolenia, następnie uczestnicy mknęli ulicami Jana Pawła II, Inwalidów Wojennych i Wyzwolenia. W zależności od wieku i kategorii musieli pokonać wielokrotność tej trasy. Najlepszym zawodnikom przejechanie jednej pętli o długości około 3,5 km zajmowało nieco ponad 8 minut. Tempo godne wyścigu Tour de Pologne.

W dekoracji najlepszych zawodników udział wzięli: Sława Umińska-Duraj, Prezydent Piekar Śląskich oraz Tomasz Wesołowski, Przewodniczący Rady Miasta.

Rywalizacja odbywała się w kategoriach: żakini, żak, młodziczka, młodzik, juniorka, junior, juniorka młodsza, junior młodszy, MTB, M30 elita, M40, M50 oraz 60+.

Celem wyścigu było propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku, rekreacji  i dobrej zabawy, a także podnoszenie sprawności ruchowej dzieci. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i już dzisiaj zapraszamy do naszego miasta, za rok.

Nadal też zachęcamy wszystkich rowerzystów do wsparcia Piekar Śląskich w staraniu o uzyskaniu tytułu Rowerowej Stolicy Polski.