Kolarze wzięli udział w wyścigu Tour de Piekary
+ 100% -

AktualnościKomentarze są wyłączone

Kolejna edycja wyścigu kolarskiego Tour de Piekary przeszła do historii. Chętnych do udziału w wydarzeniu nie brakowało. Nie zawiedli też kibice, którzy dopingowali zawodników.

W sobotę, 21 września, odbyła się 7. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Piekary. Rowerzyści stanęli w szranki, by przekonać się, kto z nich jest najlepszy. W tym roku na starcie wyścigu stanęło 166 zawodniczek i zawodników. Dzieci rywalizowały na sprawnościowym torze przeszkód na placu reprezentacyjnym przy Kopcu Wyzwolenia, natomiast pozostali uczestnicy mieli do pokonania pętlę o długości 3518 metrów rozpoczynającą i kończącą się przy Kopcu Wyzwolenia. Upominki w postaci medali, statuetek i nagród rzeczowych wręczali Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska – Duraj oraz Dyrektor piekarskiego MOSiR-u Łukasz Tomczyk. -Podziwiam wszystkich zawodników. Trasa wprawdzie nie jest długa, ale podjazd pod Kopiec Wyzwolenia naprawdę wyciska siódme poty i jest bardzo wymagający, dlatego brawa i szacunek należą się każdemu zawodnikowi, niezależnie od osiągniętego czasu – mówiła Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, która wręczyła medale i upominki zawodnikom biorącym udział w dzisiejszej rywalizacji.

Niezbędną pomoc w zakresie zabezpieczenia trasy przejazdu kolarzy mieli przedstawiciele piekarskich stowarzyszeń: Piekarskie Koła, Lecymy Durś, DKS Czarni Kozłowa Góra, a także funkcjonariusze Straży Miejskiej.
Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich.