Kultura

+ 100% -

Kopiec Wyzwolenia to miejsce organizacji wielu wydarzeń kulturalnych, koncertów i występów publicznych organizowanych dla piekarzan. Dziś ta funkcja, dzięki modernizacji, zostanie rozwinięta.

 

Noc Świętojańska

 

Do cyklicznych imprez kulturalnych odbywających się na Kopcu Wyzwolenia można zaliczyć obchody nocy świętojańskiej. Wśród licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów można wymienić: pokazy baniek mydlanych, występy grup tanecznych, lokalnych zespołów, a także  laureatów znanych i lubianych muzycznych programów rozrywkowych tj.: „Mam Talent” i  „Must be the Music”. To wszystko odbywa się pod Kopcem w jedną, niezwykłą noc świętojańską.

noc_swietojanska

Festival Disco Polo i Muzyczny Fajer z Radiem Piekary

 

Pod Kopcem Wyzwolenia gościł także największy w regionie Festival Disco Polo i Muzyczny Fajer z Radiem Piekary Wśród artystów, którzy wystąpili pod Kopcem byli m. in: Czadoman, Zespół MIG, Top Girls, Iness, Effect & Boyfriend i wielu, wielu innych. Muzyczny Fajer z Radiem Piekary przyciągnął z kolei setki miłośników śląskich szlagrów i zabawy biesiadnej.

IMG_0091

IMG_7699

IMG_7992

IMG_1151

Muzyczne Żniwa

 

Do corocznych wydarzeń jakie odbywają się na Kopcu Wyzwolenia należą także lipcowe „Muzyczne Żniwa”. W ubiegłym roku gwiazdą wieczoru był polski raper BEDEOS znany z utworu “Wow” czy “Gustaw”. „Muzyczne Żniwa” to dobra okazja nie tylko do słuchania świetnej hop-hopowej muzyki, ale również relaksu się na świeżym powietrzu w przygotowanym na tę okazję ogródku gastronomicznym oraz degustacji przysmaków z grilla. Nie brakuje również atrakcji dla skaterów.

 

IMG_4720

raptime-134-Medium

38009502_1801038219981121_4909276485526749184_n

Print Friendly

stopka_unia Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
 
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress