Militarny Mikołaj na placu przed Kopcem Wyzwolenia
+ 100% -

Aktualności, Komentarze są wyłączone

Militarny Mikołaj to akcja wyjątkowa w swoim rodzaju. Współtworzona przy współpracy z Muzeum Techniki Wojskowej oraz służbami mundurowymi daje dzieciom możliwość przeżycia niezapomnianej przygody.

Akcja Militarny Mikołaj organizowana 6 grudnia na placu przed Kopcem Wyzwolenia ma uczyć, bawić i pozwalać spełniać marzenia na bliskie spotkanie z wojskiem. Jej główny cel, jak mówią organizatorzy, to przede wszystkim zbliżenie dzieci do służb mundurowych, choć nie tylko. Służy również temu, by najmłodsi nauczyli się reagowania w różnych sytuacjach zagrożenia. Biorąc udział w wydarzeniu, uczestnicy zgłębią wiedzę na temat zasad bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym i pierwszej pomocy.

Plan wydarzenia:

15:20 Parada Mikołaja
16:00 Wjazd Mikołaja na plac przed Kopcem Wyzwolenia i przywitanie zebranych
16:10 Udekorowanie „Bombki szczęścia” przez delegatów.
16:20 Rozpoczęcie spotkań z Mikołajem oraz udział dzieci w Akademii Militarnego Mikołaja, Elfia Poczta, Elfia Fabryka Ozdób, Kula Śniegula i inne zabawy.
17:00 Uroczysty „Bieg Mikołaja” z udziałem dzieci, a następnie z dorosłymi.
17:20 Losowanie dzieci, które brały udział w Akademii Militarnego Mikołaja i wręczenie dodatkowych prezentów
18:00 Pokazy służb mundurowych. Pierwsza pomoc – ratownicy medyczni, wydobywanie ofiary wypadku z samochodu – Straż Pożarna,
18:20 Losowanie dzieci, które brały udział w Akademii Militarnego Mikołaja i wręczenie dodatkowych prezentów
19:00 Losowanie dzieci, które brały udział w Akademii Militarnego Mikołaja i wręczenie dodatkowych prezentów i ZAKOŃCZENIE IMPREZY
19:20 Powrót parady na ulicę Karola Miarki.
Szczegóły opisano na plakacie:
militarny mikołaj