Naval ponownie odwiedził Piekary
+ 100% -

Aktualności, , Komentarze są wyłączone

W dniu 1 czerwca, na zaproszenie Prezydent Miasta Sławy Umińskiej-Duraj, Piekary Śląskie odwiedził Naval, były żołnierz Jednostki Wojskowej GROM. Przez czternaście lat służył jako operator w zespole bojowym. Sporą część tego czasu spędził na misjach zagranicznych, biorąc udział w działaniach zbrojnych na wodach Zatoki Perskiej, Iraku i w Afganistanie.

Naval był gościem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, oglądał tam piekarską bazę sportową i rekreacyjną. Następnie, w towarzystwie Pani Prezydent, udał się na Kopiec Wyzwolenia, gdzie miał okazję obserwować panoramę miasta. Na zakończenie wizytował, także najnowszy fragment piekarskich tras rowerowych.

 

Nie mogło też zabraknąć wywiadu przeprowadzonego przez Radio Piekary. Rozmowa dotyczyła pandemii koronawirusa, życia po zakończeniu kariery wojskowej oraz nowej książki.

 

Za swoją służbę Naval był wielokrotnie odznaczany, w tym najwyższymi odznaczeniami wojskowymi m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Krzyża Wojskowego i Krzyżem Komandorskim Orderu Krzyża Wojskowego, a także Złotą Odznakę GROM-u, która dla żołnierzy tej jednostki jest najwyższym zaszczytem.

 

Jest autorem książek „Przetrwać Belize”, „Ostatnich gryzą psy”, „Zatoka”, „Camp Pozzi” oraz najnowszej “Chłopaki z Marsa. Grom – historia przyjaźni”. Wystąpił też w roli prowadzącego program „Ekspedycja – odkrywcy drugiej natury” wyprodukowanego dla stacji Discovery Channel Polska.