Noc Perseidów na piekarskim Kopcu – zdjęcia!
+ 100% -

AktualnościKomentarze są wyłączone

Sobotni wieczór z pewnością zapadnie w pamięć wszystkim mieszkańcom, którzy spędzili go na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. III edycja Piekarskiej Nocy Spadających Gwiazd dobiegła końca, ale te wyjątkowe chwile pozostaną z nami jeszcze na długo. Chociaż pogoda do ostatniej chwili była niepewna, ostatecznie wiatr rozgonił chmury i piekarzanie tej nocy mogli bez przeszkód podziwiać spadające Perseidy na rozgwieżdżonym niebie.

Na wszystkich, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, czekało wiele ciekawych atrakcji. Wykład Bartosza Wojczyńskiego z minuty na minutę przyciągał coraz większość ilość osób. Ten młody piekarzanin, miłośnik astronomii, w 2015 roku zasłynął na arenie ogólnopolskiej wykonanym przez siebie zdjęciem księżyca, skomponowanym z 32 tys. pojedynczych fotografii. Podczas wykładu, Bartosz między innymi opowiedział o zjawisku Perseidów, zaprezentował serię ciekawych zdjęć i grafik oraz zdradził słuchaczom swoje plany na przyszłość związane z astronomią.

Każdy chętny mógł tej nocy jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę na temat gwiazd i otaczającego nas wszechświata, korzystając z bezpłatnego, przygotowanego specjalnie na tę okazję, mobilnego planetarium. Atrakcja ta cieszyła się szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, dla których ta nowoczesna forma nauki jest wyjątkowo zachęcająca i łatwo przyswajalna.

W tym roku po raz pierwszy podczas Nocy Spadających Gwiazd piekarzanie mieli także okazję obejrzeć fireshow, czyli pokaz artystów z wykorzystaniem ognia i efektów pirotechnicznych. Ten punkt programu niewątpliwie okazał się strzałem w dziesiątkę. Przy wygaszonej scenerii Kopca i klimatycznej muzyce, występ zrobił na widzach niesamowite wrażenie, czego dowodem były chociażby gromkie brawa. Można śmiało powiedzieć, że atmosfera podczas pokazu była naprawdę gorąca!

Dodatkowo, na terenie wokół Kopca Wyzwolenia można było skorzystać z bazy gastronomicznej, wziąć udział w ciekawych konkursach oraz spojrzeć w gwiazdy przy pomocy profesjonalnego sprzętu astronomicznego. Każdy miłośnik imprez plenerowych tę noc z pewnością zaliczył do udanych.

Zjawisko Perseidów, czyli spadających gwiazd, obserwować możemy jeszcze do około 25 sierpnia. Niestety, z każdym kolejnym dniem jego aktywność wyraźnie spada.