Otwarcie Kopca tuż, tuż
+ 100% -

Aktualności, , , Komentarze są wyłączone

nowe_oblicze

13 i 14 września prezydent miasta Piekary Śląskie Stanisław Korfanty zaprasza Mieszkańców, Turystów i Gości na Święto Kopca Wyzwolenia „Spotkajmy się na Kopcu”. Na scenie pod Kopcem wystąpią Anna Wyszkoni i śląskie talenty, będą wspomnienia powstań śląskich, sport i zabawa. Dwudniowe wydarzenie to spotkanie z historią, kulturą, sportem i rekreacją.

 

Plenerowa impreza zwieńczy trwające tu prace budowlane, dzięki którym powstaje nowe otoczenie jednego z piekarskich symboli.

 

W sobotę już od godziny 9.00 będzie można wystartować, także całymi rodzinami, w zawodach biegowych, rowerowych, szachowych, będzie promocja zdrowia, nordic walking, fitness i animacje dla dzieci.

 

Od godziny 17.30 koncerty dadzą m.in. piekarskie zespoły Projekt Poyutsze i Full Light, radzionkowski Ash-n-becher, czy laureat piekarskiego przeglądu 11-osobowy Funk Da System. W sobotę także harcerze z piekarskiego Hufca zaproszą szkoły do gry terenowej z metą pod Kopcem i harcerzy z okolicznych miast do gry nocnej.

 

W niedzielę oficjalne uroczystości rozpoczną się o godzinie 10 uroczystym poświęceniem wykonanej inwestycji, będzie apel wojskowy i przemówienia. Wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk”.  Powstania Śląskie przypomni m.in. inscenizacja powstańczej walki. Wśród atrakcji dla dzieci będzie m.in. wioska indiańska i program „Piraci z Karaibów”.

 

Na „Scenie śląskich talentów” tego dnia zobaczymy m.in. musical, piekarskie mażoretki, pokaz iluzji, Kabaret Młodych Panów oraz gwiazdę wieczoru: Annę Wyszkoni. Po koncertach będzie pokaz sztucznych ogni.

 

Na zakończenie zobaczymy iluminację piekarskiego Kopca Wyzwolenia.

Kopiec plakat