Parada Pojazdów Zabytkowych znów na Kopcu Wyzwolenia!
+ 100% -

AktualnościKomentarze są wyłączone

Już w sobotę, 9 września, w Piekarach Śląskich po raz kolejny będzie można zobaczyć setki wiekowych samochodów w ramach XIV Parady Pojazdów Zabytkowych, organizowanej na terenie Bytomia, Radzionkowa i Piekar Śląskich. Około godziny 15.00 piekarski Kopiec Wyzwolenia wypełni się samochodami, których widok zapewne przywoła niejedno wspomnienie z ubiegłych lat. To będzie prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji!

To już XIV edycja Parady Pojazdów Zabytkowych, która co roku przyciąga do naszego miasta setki miłośników starych samochodów. 9 września, na płycie piekarskiego Kopca po raz kolejny znaleźć można będzie wiele ciekawych atrakcji, przygotowanych z myślą zarówno o uczestnikach zlotu, jak i mieszkańcach, którzy postanowią aktywnie spędzić ten dzień biorąc udział w  wydarzeniu.

Imprezę rozpocznie parada motocykli, która przejedzie około godziny 11.30, udając się ze Świerklańca w stronę Kopca Wyzwolenia. Od godziny 12.00, na wszystkich, którzy gotowi są podzielić się cząstką siebie, będzie tam czekał specjalny bus wraz z ekipą wyjazdową RCKiK w Katowicach, w którym będzie można tego dnia oddać krew. Zbiórka zostanie przeprowadzona w ramach ogólnopolskiej akcji „Moto serce”, która co roku odbywa się również w Piekarach.

O godzinie 13.00 wszyscy miłośnicy samochodów będą mogli wziąć udział w pokazie najnowszych modeli marki Mazda Mirai Motors z Zabrza, natomiast o godzinie 14.00 przeprowadzony zostanie pokaz ratownictwa drogowego straży pożarnej. Ciekawie zapowiada się również pokaz jazdy na bicyklach i welocypedach (pierwotny rower nieposiadający łańcucha ani hamulców – pradziadek jednośladów, które znamy obecnie) zaplanowany na godzinę 14.30, przygotowany przez Wytwórnię Bicykli i Welocypedów z Łodzi.

Gwóźdź programu, czyli wjazd kolumny zabytkowych pojazdów na teren Kopca przewidziano na godzinę 15.00. Pojazdy przejadą od ulicy Anieli Krzywoń m.in. przez fragment Obwodnicy, ul. Bytomską, Wyzwolenia i Drogę do Kopca. W tym samym czasie rozpoczną się również koncerty klimatycznych zespołów rockowych, wśród których znajdą się: „Łagiewniki Blues”, „Contra Punkt”, „Okruszek nie ma szans” czy „Dekolt”. Dla właścicieli najciekawszych i najlepiej przygotowanych pojazdów przewidziano specjalne nagrody i wyróżnienia. Wszyscy fani motoryzacji (i nie tylko) tego dnia będą mogli także posilić się w punktach gastronomicznych, a na najmłodszych czekać będzie wiele dodatkowych atrakcji. Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w imprezie, która z roku na rok przyciąga na piekarski Kopiec coraz więcej osób.

Przed przyjazdem na piekarski Kopiec Wyzwolenia, paradę będzie można zobaczyć także na terenie Bytomia i Radzionkowa. Od godziny 10.30 samochody oraz ich właściciele zaprezentują się przed Urzędem Miejskim w Bytomiu (do godz. 12.30), a następnie w Radzionkowie przy parku handlowym „Cydr” (godz. 12.45-14.45).