Piekarskie Obchody Święta Wojska Polskiego
+ 100% -

AktualnościKomentarze są wyłączone

Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj oraz Przewodniczący Rady Miasta dr inż. Piotr Buchwald wraz z 34 Śląskim Dywizjonem Rakietowym Obrony Powietrznej w Bytomiu, Stowarzyszeniem na rzecz Zabytków Fortyfikacji – Pro Fortalicjum a także Garnizonem Górnośląskim zapraszają na Obchody Święta Wojska Polskiego pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich.

W tym roku Obchody Święta Polskiego odbędą się 12 sierpnia (niedziela) od godziny 10:30 i trwać będą do późnych godzin popołudniowych. Dzień wcześniej czyli 11 sierpnia (sobota) zapraszamy wszystkich na Wojenne Kino Plenerowe.

W programie przewidziano uroczystą mszę świętą polową pod Kopcem Wyzwolenia, a także uroczystości oficjalne z udziałem wojskowej asysty honorowej i orkiestry. Po uroczystościach odbędzie się piknik militarny, podczas którego zaprezentowane zostaną pojazdy wojskowe, a także pokazy grup rekonstrukcyjnych. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Dla dzieci przewidziano liczne zabawy i konkursy, a także możliwość przejażdżki pojazdami militarnymi.

Partnerami wydarzenia są: 6. Batalion Powietrznodesantowy im. gen. Edwina Rozłubirskiego w Gliwicach, Jednostka Wojskowa AGAT im. gen. dyw. Stefana Roweckiego “GROTA” w Gliwicach, Wojewódzki Sztab Wojskowy w Katowicach, a także Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa kraju “Combat Alert”.

AUTOBUSY DLA MIESZKAŃCÓW

Dla mieszkańców w tym dniu przygotowano dwa bezpłatne autobusy, które odjadą o godzinie 9:30 z ulicy Przyjaźni na Dąbrówce Wielkiej oraz Tarnogórskiej w Kozłowej Górze i przemieszczać się będą w kierunku „Kopiec Wyzwolenia”.

PARKING

Dla zmotoryzowanych przygotowany będzie parking przy ulicy Jana Pawła II. Samochód zostawić będzie można również na dolnym, nieutwardzonym parkingu pod Kopcem Wyzwolenia.