Przed nami IV Piekarska Noc Spadających Gwiazd!
+ 100% -

AktualnościKomentarze są wyłączone

W niedzielę, 12 sierpnia, już po raz czwarty na terenie wokół Kopca Wyzwolenia w Piekarach Śląskich zorganizowana zostanie Piekarska Noc Spadających Gwiazd. Właśnie tej nocy przypada maksimum roju perseidów – meteorów, nazywanych potocznie spadającymi gwiazdami.

Według specjalistów, jeśli dopisze pogoda, tej nocy będziemy mogli zaobserwować nawet do 110 spadających gwiazd na godzinę. Już po pierwszych minutach obserwacji nieba, można dostrzec pierwsze spadające gwiazdy. Im ciemniejsze miejsce obserwacji, tym bardziej wyraźne są spadające meteory. Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich, oddalony od zabudowań i wygaszony na tę okoliczność jest idealnym miejscem do spędzenia tego wieczoru. Aby ograniczyć ilość sztucznego światła, tej nocy wyłączone zostaną przydrożne latarnie na sąsiadującej ulicy Jana Pawła II (odcinek od skrzyżowania z ul. Bytomską do skrzyżowania z drogą nr 911). W tym dniu zachęcamy do zabrania ze sobą podręcznych latarek.

Oprócz wspólnego wypatrywania spadających meteorów, organizatorzy przygotowali również szereg innych atrakcji. Dla wszystkich chętnych udostępnione zostanie mobilne planetarium, które pozwala poszerzyć swoją wiedzę o otaczającym nas świecie gwiazd i planet. W programie przewidziany jest również wykład multimedialny na temat astronomii. Kolejną atrakcją będzie Fire Show – pokaz tańca z ogniem. Dodatkowo, na terenie wokół Kopca Wyzwolenia będzie można skorzystać ze strefy gastronomicznej, wziąć udział w ciekawych konkursach oraz spojrzeć w gwiazdy przy pomocy profesjonalnego sprzętu astronomicznego.

Początek IV Nocy Spadających Gwiazd o godz. 20:00.
Zapraszamy pod Kopiec Wyzwolenia!