Rekreacja

+ 100% -

Jedną z korzyści sąsiedztwa takiego miejsca jakim jest Kopiec Wyzwolenia jest możliwość ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu. Grill, gra w szachy, spacery czy zabawa na placu zabaw to świetny sposób na rekreację. Dlatego też i tę funkcję będziemy podkreślać w kampanii, bo Kopiec Wyzwolenia, jest nie tylko ikoną, ale i miejscem integracji mieszkańców Piekar Śląskich.

 

Święto Latawca

 

Stowarzyszenie Kuklok co roku rezerwuje niebo nad Kopcem Wyzwolenia i zaprasza wszystkich na wspólne świętowanie razem z latawcami.

 

Piekarska Noc Spadających Gwiazd

 

Mobilne planetarium, wykłady z astronomii, obserwacja nieba przez teleskop oraz wspólne podziwianie roju perseidów zwanych spadającymi gwiazdami to wszystko czeka na mieszkańców na corocznie organizowanej Nocy Spadających Gwiazd pod Kopcem Wyzwolenia. Oprócz wspólnego wypatrywania spadających meteorów podziwiać można także Fire Show – pokaz tańca z ogniem oraz skorzystać z oferty gastronomicznej oraz konkursów dla najmłodszych.

IMG_1205-Medium-1024x672

IMG_8627

 

Zlot Foodtrucków

 

Regularnie pod kopcem Wyzwolenia odbywają się również Zloty Foodtrucków czyli pojazdów przystosowanych do przygotowywania i wydawania posiłków. Naturalne, sezonowe produkty, świeżo przygotowywane dania i pasja do gotowania zapewnią, że piknik stanie się dla każdego fana dobrego jedzenia niecodziennym doświadczeniem.

IMG_7593-Medium

IMG_7595-Medium

 

Piknik militarny

 

Odgłosy wybuchów, świst kul, warkot silników ciężkiego sprzętu wojskowego, kurz i setki rekonstruktorów w mundurach z różnych epok – tak wyglądał piknik militarny, który odbył się na Kopcu. Miłośnicy militariów i ich rodziny mogli spędzić aktywnie wolny czas, przy okazji ucząc się historii. Wszyscy goście mogli wziąć udział w różnorodnych konkursach i atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

 

Oldtimery na Kopcu

 

W 2012 roku na Kopcu Wyzwolenia odbył się zlot osiemdziesięciu starych, zabytkowych samochodów. Pokaz odbył się w ramach Parady Pojazdów organizowanej razem z miastem Bytom.

Print Friendly


stopka_unia Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
 
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress