Rewitalizacja terenu

+ 100% -

Tytuł projektu

 

„Zagospodarowanie terenu rozwój infrastruktury okołoturystycznej wokół Piekarskiego Kopca Wyzwolenia w celu podniesienia atrakcyjności turystycznej regionu.”

 

Główny cel inwestycji

 

Piekary Śląskie otrzymały dofinansowanie na zagospodarowanie terenu i rozwój infrastruktury okołoturystycznej wokół Piekarskiego Kopca Wyzwolenia w celu podniesienia atrakcyjności turystycznej regionu.

 

Wartość inwestycji

 

2 502 542,54 zł, w tym:

  • 85 % wartości inwestycji pochodzi ze środków unijnych
  • 15 % wartości inwestycji pochodzi z budżetu miasta

 

Czas trwania prac

 

Listopad 2013 roku – wrzesień 2014 roku

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego  na lata 2007-2013

 

Co się zmieni?

 

Gruntownej przebudowie poddany zostanie plac przed Kopcem Wyzwolenia. Zostaną zamontowane latarnie, które będą oświetlały zarówno dojście do Kopca jak i sam plac, który zostanie wyłożony betonową kostką. Dodatkowo powstanie siłownia na świeżym powietrzu, ścieżka zdrowia prowadząca od terenów zielonych pod Kopiec, plac zabaw i zielony labirynt dla dzieci oraz trasa do nordic walkingu. W pobliżu Kopca ustawione zostaną betonowe stoliki szachowe z siedziskami oraz miejscem do grillowania. Kolejnym elementem modernizacji Kopca będzie zaaranżowanie „wioski harcerskiej”, czyli miejsca wykonanego z ażurowej siatki PCV, obsianej trawą, na której będzie można rozbić namioty. Na samym szczycie Kopca pojawi się taras widokowy, a jego dodatkową atrakcją będzie luneta obserwacyjna. Modernizacji ulegnie podwyższenie, na którym odbywać się będą mogły wszelkie imprezy na wolnym powietrzu. Przebudowane zostaną maszty i murki wokół u podnóża Kopca.

Print Friendly


stopka_unia Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
 
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress