Sport

+ 100% -

Aby połączyć przyjemność spędzania czasu na wolnej przestrzeni ze zdrowym stylem życia, wykorzystane zostaną walory sportowe Kopca. Możliwość uprawiania nordic walkingu czy też dbania o zdrowie i sprawność fizyczną na specjalnie wybudowanej siłowni w plenerze dodatkowo uatrakcyjni to i tak lubiane przez piekarzan miejsce.

 

Tour de Piekary

 

MOSiR w Piekarach Śląskich zaprosił w roku ubiegłym wszystkich miłośników rowerów i zdrowego stylu życia do udziału w wyścigu rowerowego „TOUR DE PIEKARY”. Corocznie wyścig rozpoczyna się i kończy na Kopcu Wyzwolenia. Do udziału zaproszeni są zarówno kolarze, jak i wszyscy miłośnicy jazdy rowerowej w każdym wieku, a szczególnie całe rodziny, dla których została stworzona osobna kategoria.

 

Piekarskie Grand Prix 2014

Piekarski Bieg im. św. Jana Pawła II

 

Już czterokrotnie do biegowego współzawodnictwa zaprosił MOSiR i Młodzieżowa Rada Miasta Piekary Śląskie. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich zwolenników biegania, niezależnie od wieku. Propozycja systematycznej rywalizacji przewiduje zdobywanie punktów w 4 biegach klasyfikacyjnych organizowanych  w Brzozowicach – Kamieniu, Brzezinach, Osiedlu Wieczorka i Kopcu Wyzwolenia. Długość tras biegowych jest  zróżnicowana i dostosowana do wieku uczestników.

 

Kolejną z cyklicznych imprez biegowych, organizowanych przez piekarski MOSiR jest Bieg im. św. Jana Pawła II. Trasa biegu przebiega zwykle od bramy głównej Kalwarii, następnie przy Kopcu Wyzwolenia, ulicą Jana Pawła II do stadionu MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3.


Print Friendly


stopka_unia Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
 
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress