Spotkanie autorskie oraz promocja książki o Kopcu Wyzwolenia
+ 100% -

AktualnościKomentarze są wyłączone

W czwartek, 7 września, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piekarach Śląskich odbędzie się spotkanie autorskie oraz promocja książki „Piekary ku chwale bohaterom, czyli rzecz o Kopcu Wyzwolenia”. Jej autorem jest Dariusz Pietrucha – prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji „Pro Fortalicium”. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.00.

„Kopiec Wyzwolenia niech po wszystkie czasy stanowi widomy znak bohaterskich i zwycięskich czynów ludu śląskiego i jego wierności Ojczyźnie” – takim fragmentem dokumentu z uroczystości poświęcenia Kopca Wyzwolenia 20 czerwca 1937 roku rozpoczyna się opowieść o jednym z najważniejszych symboli Piekar Śląskich.

Publikacja liczy około 140 stron. Stanowi wspaniałe kompendium wiedzy na temat powstań śląskich w Piekarach i historii Kopca Wyzwolenia – symbolu walk o polskość i pamiątki heroicznego poświęcenia Ślązaków. Ponadto zawiera mnóstwo archiwalnych zdjęć i dokumentów.

Książkę nabyć można w Miejskim Centrum Informacji i Turystyki przy ul. Bytomskiej 157 w Piekarach Śląskich. Cena wynosi 10 zł.