Szturm na Kopiec Wyzwolenia zaliczony
+ 100% -

AktualnościKomentarze są wyłączone

Pod Kopcem Wyzwolenia odbył się pierwszy trening dla biegaczy zorganizowany przez Stowarzyszenie Szturm. Kolejny przewidziany jest w maju. Spotkania mają pomóc uczestnikom przygotować się do lipcowego I Nocnego Półmaratonu i do biegu towarzyszącego „Nocna Dycha” w Piekarach Śląskich. 

Ponad 20 osób wzięło udział w treningu zorganizowanym 22 kwietnia przez Stowarzyszenie Szturm pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Poprowadzili go trenerzy personalni z bytomskiej Fabryki Formy: Kamil Rochalski i Maciej Franckiewicz.

Rozgrzewka polegała głównie na ćwiczeniach rozciągających i wzmacniających mięśnie nóg. Wykroki, sprinty i podbiegi pod górkę były nie lada wyzwaniem. Uczestnicy pokazali jednak, że mają w sobie ducha walki i są w stanie wiele osiągnąć. Następnie biegacze zmierzyli się podczas zawodów we wbieganiu na szczyt Kopca. Najlepsi otrzymali upominki przygotowane przez Urząd Miasta w Piekarach Śląskich.

Na treningu pojawili się członkowie Stowarzyszenia Szturm, a także grupy biegowe: Lecymy Durś i BTM Runners.

Treningi są doskonałą okazją do tego, by pod okiem profesjonalistów dobrze przygotować się do I Nocnego Półmaratonu i do biegu towarzyszącego „Nocna Dycha” w Piekarach Śląskich. Zawody odbędą się 15 lipca. Zgłoszenia przyjmowane są internetowo na: www.mosir.piekary.pl/ i foxter-sport.pl/.

Kolejne spotkanie z trenerami personalnymi i ze Szturmem odbędzie się w maju. Szczegóły już wkrótce na stronie Urzędu Miasta, a także na oficjalnym profilu Stowarzyszenia Szturm na portalu społecznościowym Facebook: www.facebook.com/stowarzyszenie.szturm/.