Tłumy na II Przeglądzie Orkiestr Dętych w Piekarach Śląskich
+ 100% -

AktualnościKomentarze są wyłączone

II Przegląd Orkiestr Dętych w Piekarach Śląskich przyciągnął mnóstwo słuchaczy. Pod Kopcem Wyzwolenia wystąpiło sześć grup, a wśród nich m.in.: Górnicza Orkiestra Dęta „Piekary-Julian” i Śląski Oktet Blaszany. Koncert odbył się z inicjatywy Prezydent Sławy Umińskiej-Duraj i dr inż. Piotra Buchwalda – Przewodniczącego Rady Miasta Piekary Śląskie.

Za nami II Przegląd Orkiestr Dętych w Piekarach Śląskich, którego pomysłodawcami są: Prezydent Sława Umińska-Duraj i dr inż. Piotr Buchwald – Przewodniczącego Rady Miasta Piekary Śląskie.

Impreza rozpoczęła się od odegranego Hejnału Miasta Piekary Śląskie. Następnie kolejno wystąpili: Górnicza Orkiestra Dęta „Piekary-Julian”, Górnicza Orkiestra Dęta „Makoszowy”, Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Miasteczko Śląskie, Śląski Oktet Blaszany, Orkiestra Dęta „Power of Winds” z MDK nr 1 w Bytomiu i Górnicza Orkiestra Dęta „Bolesław Śmiały”.

Wszystkie orkiestry zostały nagrodzone gromkimi brawami przez licznie zgromadzoną pod Kopcem Wyzwolenia publiczność. Na koncert przybyło mnóstwo osób – z Piekar Śląskich, ale także z okolicznych miast. Przegląd cieszy się coraz większą popularnością.

Prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Piekary Śląskie dr inż. Piotrem Buchwaldem nagrodziła szefów orkiestr pamiątkowymi statuetkami oraz złożyła na ich ręce podziękowania.

Na pytanie prezydent, czy się podobało i czy za rok także na koncercie pojawi się tak dużo osób, słuchacze jednym głosem z wielkim entuzjazmem zakrzyknęli: „tak, będziemy!”. Zatem już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców naszego miasta, ale nie tylko, na III Przegląd Orkiestr Dętych w Piekarach Śląskich pod Kopcem Wyzwolenia.