Utrudnienia drogowe w związku z obchodami Święta Wojska Polskiego
+ 100% -

AktualnościKomentarze są wyłączone

W związku z organizowanym Świętem Wojska Polskiego na terenie Kopca Wyzwolenia, 24-25 sierpnia wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu na odcinku ul. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Inwalidów Wojennych do Drogi Wojewódzkiej nr 911.

24 sierpnia u stóp piekarskiego Kopca Wyzwolenia zorganizowane zostanie Święto Wojska Polskiego, więcej informacji można znaleźć TUTAJ). W związku z tym, na sąsiadującym z Kopcem odcinku ul. Jana Pawła II wprowadzona zostanie tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Na ww. odcinku, od ul. Inwalidów Wojennych do DW 911, wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy od ul. Bytomskiej do DW 911. Dojazd do ulicy Bytomskiej od strony DW 911 zostanie zapewniony poprzez wyznaczony objazd ulicą Pod Lipami.
Dodatkowo na ul. Do Kopca Wyzwolenia obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy do ul. Jana Pawła II.

Ścieżka rowerowa biegnąca wzdłuż odcinka ul. Jana Pawła II wyłączona zostanie z ruchu i przeznaczona pod miejsca postojowe dla uczestników imprezy. Parkowanie skośne będzie możliwe na lewej części jezdni (patrząc w kierunku DW 911).

Zmiany obowiązywać będą od 24 sierpnia (sobota) od godz. 6:00 do 25 sierpnia (poniedziałek) do godz. 06:00.

Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

PARKING

Parkowanie skośne możliwe będzie na lewej części jezdni ul. Papieża Jana Pawła II (patrząc w kierunku DW 911) oraz na dolnym “polnym” parkingu pod kopcem Wyzwolenia.

DARMOWE AUTOBUSY

Dla mieszkańców przygotowano dwa bezpłatne autobusy, które odjadą o godzinie 9.30 z ulicy Przyjaźni (Dąbrówka Wielka) oraz ulicy Tarnogórskiej (Kozłowa Góra) w kierunku “Na Kopiec Wyzwolenia”.