Wirtualny Bieg Szlakiem Powstańców Śląskich
+ 100% -

Aktualności, Komentarze są wyłączone

Najważniejsze daty w historii Polski można uczcić na wiele sposobów, także na sportowo. Właśnie temu służy, zorganizowany dziś przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Lecymy Durś, Wirtualny Bieg oraz Marsz Nordic Walking Szlakiem Powstańców Śląskich, w którym wzięła udział Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj.

Bieg, w którym uczestniczyła Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj, rozpoczyna się pod Kopcem Wyzwolenia. Trasa poprowadzona została ulicami Wyzwolenia, Chopina, przez ogródki działkowe „Azalia”, ulicą Karola Miarki, a kończy się na Placu Noblistów Śląskich. Dystans, który mają do pokonania zawodnicy, wynosi około 2,85 km.

Ze względu na panujące obostrzenia bieg ma charakter indywidualny. Prosimy, by każdy uczestnik udał się na start lub marsz o dowolnej porze dnia. Ważne jest przy tym, by symboliczną trasę pokonać właśnie dzisiaj – 3 Maja. Zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniu. Na uczestników czekają upominki.

Po pokonaniu trasy na adres mailowy: sportpiekary@mosir.piekary.pl lub sportpiekary@interia.pl należy wysłać screen z pokonanej trasy, podpisując wiadomość imieniem i nazwiskiem. Na maile MOSiR czeka w dniu 3 i 4 maja.

Każdy kto pokona wyznaczoną trasę i udokumentuje to przy pomocy fotografii, otrzyma książkę autorstwa Dariusza Pietruchy „Emil Baron – To nie sztuka dać się zabić – wspomnienia piekarskiego powstańca” oraz płytę CD Orkiestry Wojskowej z Bytomia.

Upominki do odbioru będą w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji od dnia 6 maja po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem 32 768-10-10.