Wyścig Tour de Piekary już niebawem!
+ 100% -

AktualnościKomentarze są wyłączone

W sobotę 15 września Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich organizuje szóstą edycję wyścigu rowerowego “TOUR DE PIEKARY”. Wyścig ten, jak co roku przeprowadzony zostanie na pętli rozpoczynającej i kończącej się przy Kopcu Wyzwolenia.

Do udziału zapraszamy zarówno kolarzy, jak i wszystkich miłośników rywalizacji rowerowej w każdym wieku. Celem imprezy jest propagowanie zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku, rekreacji na świeżym powietrzu i dobrej zabawy, a także podnoszenie sprawności ruchowej dzieci i młodzieży.

By wziąć udział w wyścigu niezbędny jest sprawny rower, kask i duża porcja dobrego humoru. Początek i koniec wyznaczonej pętli ulokowane będą na terenie Kopca Wyzwolenia. Trasa przebiegać będzie ulicami: Jana Pawła II, Inwalidów Wojennych, Wyzwolenia i Do Kopca Wyzwolenia. Linia startu dla poszczególnych kategorii wiekowych w zależności od ilości zgłoszonych zawodników wyznaczona zostanie w dniu zawodów. Długość pętli wyniesie 3518m.

Dla najmłodszych kolarzy w kategorii przedszkolaków oraz w kategoriach I i II dziewcząt i chłopców, przeprowadzone zostanie współzawodnictwo na placu reprezentacyjnym pod Kopcem Wyzwolenia na specjalnie przygotowanym torze sprawnościowym o długości 1 kilometra.38744640_1982651428484458_1534111796430897152_o