Zakończenie akcji „Sport wzbogaca – nałóg zatraca” FOTORELACJA
+ 100% -

Aktualności, GalerieKomentarze są wyłączone

Piknik Rodzinny, który odbył się 15 września pod Kopcem Wyzwolenia, zakończył akcję „Sport wzbogaca – nałóg zatraca”. Na uczestników tego wydarzenia czekała prawdziwa moc wrażeń!

“Sport wzbogaca – nałóg zatraca” to program profilaktyczny, objęty honorowym patronatem Prezydent Miasta Sławy Umińskiej-Duraj, zorganizowany przez Komendę Miejską Policji, Urząd Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Zaczął się w naszym mieście już w połowie lipca, a sobotnim popołudniem odbyła się impreza podsumowująca całą akcję.

Dla uczestników Pikniku Rodzinnego przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji. Było to m.in. malowanie farbami po prawdziwym samochodzie, możliwość przyjrzenia się z bliska wyposażeniu służb mundurowych oraz profesjonalnemu sprzętowi wykorzystywanemu podczas akcji ratunkowych, czy możliwość poznania zasad udzielania pierwszej pomocy. Licznie przybyli mieszkańcy  naszego miasta mogli też podziwiać fantastyczne pokazy tańca, capoeiry oraz karate.

Ciekawym punktem sobotniego wydarzenia była też zumba, ciesząca się jak zwykle ogromnym zainteresowaniem. Płyta pod Kopcem Wyzwolenia wypełniona została tancerzami, poruszającymi się w rytmie latynoamerykańskich brzmień.

Elementem, na który zebrani czekali jednak najbardziej był festiwal kolorów. Przyciągnął on przede wszystkim młodzież, która świetnie bawiła się rzucając kolorowymi proszkami holi w rytm muzyki. – Tak kolorowo jak podczas tegorocznego pikniku rodzinnego jeszcze nie było! – mówi Aleksandra Zydyk – profilaktyk społeczny KMP w Piekarach Śląskich.

Sobotni wieczór należał z kolei do zespołów muzycznych. Przed zebranymi zaprezentowały się grupy Amok oraz Fainted. Swoimi występami rozgrzały one zebraną publiczność i dostarczyły niesamowitych przeżyć.

Zdjęcia z tego wydarzenia podziwiać możemy TUTAJ.