Zapraszamy na III Przegląd Orkiestr Dętych!
+ 100% -

AktualnościKomentarze są wyłączone

W dniach 23 i 24 czerwca w Piekarach Śląskich odbędzie się III Przegląd Orkiestr Dętych, podczas którego usłyszymy orkiestry zarówno polskie, jak i zagraniczne. W tym roku wydarzenie to towarzyszyć będzie IX Międzynarodowemu Festiwalowi Orkiestr Dętych w Dąbrowie Górniczej.

Już 23 i 24 czerwca zapraszamy na Przegląd Orkiestr Dętych, który odbędzie się już po raz trzeci w Piekarach Śląskich. Pomysłodawcami tego muzycznego wydarzenia są: Prezydent Miasta Sława Umińska-Duraj oraz dr inż. Piotr Buchwald – Przewodniczący Rady Miasta Piekary Śląskie. Wśród orkiestr, które wystąpią podczas tegorocznego przeglądu znalazły się zespoły nie tylko z Polski, ale również z Chorwacji, Słowacji i Ukrainy. Dla piekarskiej publiczności w sobotę (23 czerwca) zagra m.in. Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, Orkiestra “Złote Surmy” z Ukrainy czy Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. W niedzielę (24 czerwca) z gościnnym występem do Piekar przyjedzie Orkiestra Dęta “Fatranka” ze Słowacji, a także Miejska Orkiestra Dęta z Dąbrowy Górniczej.

W repertuarze orkiestr znajdą się utwory muzyki rozrywkowej i filmowej w nowych aranżacjach, dzieła muzyki klasycznej, jak również utwory związane z kulturą i miejscem pochodzenia zespołów. Dzięki różnorodności repertuaru, każdy miłośnik muzyki znajdzie coś dla siebie.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia.

PROGRAM III PRZEGLĄDU ORKIESTR DĘTYCH

23 czerwca (sobota) – Kopiec Wyzwolenia

 • 14:30 – Rozpoczęcie: Hejnał Miasta Piekary Śląskie
 • 14:35 – Górnicza Orkiestra Dęta “Piekary-Julian”
 • 15:10 – Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach
 • 15:40 – Górnicza Orkiestra Dęta “Makoszowy”
 • 16:10 – Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach
 • 16:25 -Orkiestra Reprezentacyjna Gminy Miasteczko Śląskie
 • 17:15 – Orkiestra OSP Tąpkowice oraz występ Mażoretek UKS “Azaria”
 • 18:00 – Orkiestra Limena Glazba KUD “Lovro Jezek” z Chorwacji oraz Chór Polonijny “Wisła” z Zagrzebia
 • 19:00 – Orkiestra “Złote Surmy” z Ukrainy

24 czerwca (niedziela) – Park Wolności i Plac Noblistów Śląskich

 • 17:00 – Miejska Orkiestra Dęta z Dąbrowy Górniczej – pod pomnikiem w Parku Wolności
  (następnie przemarsz na Plas Noblistów Śląskich)
 • 17:45 – Orkiestra Dęta “Fatranka” ze Słowacji – Plac Noblistów Śląskich

UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW

23 czerwca (sobota) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na Drodze do Kopca Wyzwolenia, z kierunkiem jazdy do ul. Papieża Jana Pawła II. Uczestnicy imprezy będą mogli zostawiać swoje samochody na dolnym, nieutwardzonym parkingu przy Kopcu Wyzwolenia oraz wzdłuż ul. Jana Pawła II – na ścieżce rowerowej, która w tym dniu zostanie wyłączona z ruchu.

24 czerwca (niedziela), w związku z przemarszem, od godz. 17:00 do godz. 17:45 wystąpią utrudnienia w ruchu na ul. Bytomskiej, na wysokości od Parku Wolności do Placu Noblistów Śląskich.