Zapraszamy na Plenerowe Kino Wojenne!
+ 100% -

AktualnościKomentarze są wyłączone

sliderSWPkino-plenerowe

11 sierpnia, w ramach Wojewódzkich Obchodów Święta Wojska Polskiego, zapraszamy na Plenerowe Kino Wojenne. Na wielkim ekranie zobaczymy dwa filmy – “Dunkierkę” oraz “Dwunastu Odważnych”.

Gratka dla fanów kina plenerowego i filmów wojennych! Już 11 sierpnia pod Kopcem Wyzwolenia zorganizowane zostanie Wojenne Kino Plenerowe, które jest doskonałym wprowadzeniem w Wojewódzkie Obchody Święta Wojska Polskiego.

W sobotni wieczór, jako pierwszy o godz. 21:00 zostanie wyświetlony film “Dunkierka” w reżyserii Christophera Nolana, nagrodzony 3 Oskarami. Tuż po nim, o godz. 22:45 odbędzie się projekcja kinowego hitu “Dwunastu Odważnych” z Chrisem Hemsworthem w roli głównej.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w bezpłatnym wydarzeniu!

Więcej informacji o filmach:

“DUNKIERKA” (2017) – godz. 21:00
Opis filmu: Film otwiera scena, w której wroga armia otacza setki tysięcy Brytyjczyków i aliantów. Oddziały uwięzione na plaży, między morzem a siłami przeciwnika, muszą stawić czoła niemożliwemu. Akcja filmu rozgrywa się na lądzie, na morzu i w powietrzu. Myśliwce RAF-u toczą podniebny bój z wrogiem, starając się ochronić bezbronnych ludzi na ziemi. W tym czasie setki niewielkich łodzi wyruszają w desperacką misję ratunkową.

“DWUNASTU ODWAŻNYCH” (2018) – godz. 22:45
Opis filmu: Po zamachach z 11 września 2001 roku Amerykanie wysyłają do Afganistanu oddział specjalny pod wodzą kapitana Mitcha Nelsona (Chris Hemsworth). Jego zadaniem jest nawiązanie współpracy z dowodzącym siłami Sojuszu Północnego generałem Dostumem (Navid Negahban) celem wspólnej walki z talibami i ich sojusznikami z Al-Kaidy. Amerykanie muszą pokonać nie tylko wzajemną nieufność i bariery kulturowe, ale także nauczyć się od walczących konno mudżahedinów trudnej sztuki przetrwania w pustynnych realiach.