Zwycięzcy Tour de Piekary wyłonieni!
+ 100% -

Aktualności, GalerieKomentarze są wyłączone

Mimo, że pogoda zawodników nie rozpieszczała i przez całe zawody płatała figle, miłośnicy dwóch kółek stanęli w szranki rywalizacji, tłumnie gromadząc się na linii startu wyścigu Tour de Piekary. Rywalizacja była zacięta, a o medale konkurowały zarówno dzieci, jak i seniorzy.

Tour de Piekary niewątpliwie wpisały się w kalendarz piekarskich imprez. Kolejna już edycja wyścigu kolarskiego, odbyła się w ubiegłą sobotę, 15 września pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. W tym roku w maratonie organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich, udział wzięło 166 śmiałków z województwa śląskiego, którzy rywalizowali w różnych kategoriach. Najmłodsze dzieci mogły sprawdzić się na sprawnościowym torze przeszkód, natomiast pozostali uczestnicy mieli do pokonania kilka pętli o długości 3518 metrów. W zależności od kategorii, wahały się one od jednej do nawet siedmiu. Trasa przebiegała ulicami Jana Pawła II, Inwalidów Wojennych i Wyzwolenia i kończyła przy Kopcu Wyzwolenia.

Zawody rozpoczęły się punktualnie o 9:30 rowerowym torem przeszkód dla małych kolarzy. I tak w klasyfikacji “Rowery biegowe – przedszkola”, wśród dziewcząt najlepsza okazała się być Klaudia Migdoł, a najszybszym przedszkolakiem został Maurycy Gwóźdź. Najlepszym z najlepszych w gronie chłopców rocznika 2012 i młodszych był Adam Trzusło, a z 2008-2011 bezkonkurencyjni okazali się być Agnieszka Pudlik i Alex Weinert.

Po rywalizacji młodych cyklistów, nadszedł czas na starszych miłośników rowerowych szaleństw. Najszybszymi uczestnikami w kategorii “Żak, żakini#, młodziczka” zostali Daniel Sójka, Marta Marek oraz Larysa Kolańczyk. Kategoria “Młodzik, juniorka młodsza*” należała do Mikołaja Szulika i Małgorzaty Manowskiej, zaś “Junior młodszy, juniorka*” do Błażeja Limańskiego i Edyty Golek. W “MTB XII – Juniorki (do 18), XIII – Juniorzy (do 18), XIV – kobiety (19+), XV – mężczyźni (19+)” zwycięzcami zostali Weronika Wieczorek, Denis Musik a także Daniel Sadowski. Triumfy należały się Tomaszowi Dygaczowi oraz Janowi Grzempie, którzy położyli na łopatki konkurencję w grupie “VI M (19-29), VII M (30-39)” , a także Annie Osmulskiej, Małgorzacie Sucha i Henrykowi Zapaśnikowi z “VI K (19-29), VII K (30-39), VIII K (40+), XI M (60+)”. Na podium uplasowali się także Piotr Deja i Marek Kubuszok w “IX M (40-49) oraz X M (50-59)”, a kategoria “Rodzinna” należała do Rafała i Henryka Zapaśnik.

Późnym popołudniem, odbyło się  oficjalnie zakończenie wyścigów. Nagrody w postaci pucharów, medali oraz nagród rzeczowych wręczyli Prezydent Miasta Piekary Śląskie Sława Umińska – Duraj, radny Rady Miasta Piekary Śląskie Czesław Wymysło a także Dyrektor piekarskiego MOSiR-u Łukasz Tomczyk.