Pokazy i koncert z okazji Święta Wojska Polskiego
+ 100% -

Aktualności, , , Komentarze są wyłączone

Po części oficjalnej Święta Wojska Polskiego u stóp Kopca Wyzwolenia rozpoczął się Piknik Militarny wypełniony wieloma atrakcjami. Zwieńczeniem wieczoru były liczne pokazy oraz koncert chóru Sound’n’Grace i wyjątkowe widowisko multimedialne “III Powstanie Śląskie”.

Jedną z wielu atrakcji imprezy był pokaz skoków spadochronowych w wykonaniu skoczków z Aeroklubu Gliwice. Publiczność mogła oglądać pokaz umiejętności desantu powietrznego.

Następnie przyszła kolej na powrót do czasów największej świetności polskiego oręża, za sprawą rekonstrukcji historycznych i pokazu walk husarskich w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej Dextrarius z Ogrodzieńca.

Wieczór należał do występów artystycznych i muzycznych, wszystko za sprawą Mażoretek Azaria, a następnie Zespołu Pieśni i Tańca Mały Śląsk. W repertuarze zespołu znajdują się tańce i pieśni ze wszystkich regionów Polski. Mały Śląsk dużo koncertuje zarówno w Polsce jak i za granicami kraju, tym razem dał popis swoich umiejętności pod Kopcem Wyzwolenia.

Po godzinie 20.30 na scenie pojawił się chór Sound’n’Grace wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk. Sound’n’Grace powstał w 2005 roku w Warszawie z inicjatywy Anny Żaczek i Kamila Mokrzyckiego. W czerwcu 2015 roku premierę miał debiutancki album studyjny chóru, zatytułowany “Atom”. Płyta promowana była przez singiel – “Dach”, jeden z największych przebojów grupy, którego oczywiście nie mogło zabraknąć podczas koncertu.

Na zakończenie wieczoru publiczności zaprezentowano widowisko multimedialne. Projekt “Wizualizacja patriotyczna – III Powstanie Śląskie” realizowany był w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości oraz odbudowy polskiej państwowości.

Organizatorem wydarzenia było Miasto Piekary Śląskie oraz Miejski Dom Kultury w Piekarach Śląskich.