Promocja projektu

+ 100% -

Kopiec Wyzwolenia w Piekarach Śląskich od zawsze był miejscem spotkań piekarzan i Ślązaków.

 

Przez lata, obok aspektów historycznych i kulturalnych, coraz większego znaczenia nabierały jego walory sportowe i rekreacyjne. Z nich wypływa społeczne znaczenie Kopca Wyzwolenia – integracji mieszkańców Piekar Śląskich.

 

Teraz, dzięki projektowi „Zagospodarowanie terenu rozwój infrastruktury okołoturystycznej wokół Piekarskiego Kopca Wyzwolenia w celu podniesienia atrakcyjności turystycznej regionu” w jeszcze większym stopniu będzie przestrzenią dla historii, kultury, sportu i rekreacji.

 


 

Logo projektu dosłownie nawiązuje do miejsca, które symbolizuje, przez co sygnet jest łatwy do zapamiętania. Dzięki zastosowanej prostej formie logo jest łatwe w reprodukcji. Dominujące kolory logo: niebieski i zielony są jasne, świeże, kojarzą się z ekologią, naturą i dają pozytywny przekaz.

 

Hasło projektu: „Miejsce spotkań” jednoznacznie sugeruje stworzenie na Kopcu warunków do rodzinnych, przyjacielskich kameralnych spotkań, jak i do spotkań wszystkich mieszkańców Piekar Śląskich.

 

Miejsce spotkań z historią

 

Kopiec Wyzwolenia to symboliczny nasyp stworzony dla upamiętnienia walki o polskość, a także symbol pamięci o powstaniach śląskich. Jako miejsce i idea budował i buduje tożsamość w kontekście polskim i śląskim. Jest miejscem spotkań ludzi z historią ich małej ojczyzny.

 

Miejsce spotkań z kulturą

 

Kopiec Wyzwolenia to miejsce organizacji wielu wydarzeń kulturalnych, koncertów i występów publicznych organizowanych dla piekarzan. Dziś ta funkcja, dzięki modernizacji, zostanie rozwinięta.

 

Miejsce spotkań z rekreacją

 

Jedną z korzyści sąsiedztwa takiego miejsca jakim jest Kopiec Wyzwolenia jest możliwość ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu. Grill, gra w szachy, spacery czy zabawa na placu zabaw to świetny sposób na rekreację. Kopiec Wyzwolenia, jest nie tylko ikoną, ale i miejscem integracji mieszkańców Piekar Śląskich.

 

Miejsce spotkań ze sportem

 

Kopiec Wyzwolenia daje również możliwość połączenia spędzania wolnego czasu na wolnym powietrzu ze zdrowym stylem życia. Możliwość uprawiania nordic walkingu czy też dbania o zdrowie i sprawność fizyczną na specjalnie wybudowanej siłowni w plenerze dodatkowo uatrakcyjnia to i tak lubiane przez piekarzan miejsce.

Print Friendly, PDF & Email


stopka_unia Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.
 
 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress